22
Ανακοινώσεις - Νέα - Δράσεις Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων Αποκριάτικη Γιορτή Δράσεις - Εκδηλώσεις - Δραστηριότητες Σχολική Κοινότητα

Απόκριες στο σχολείο μας…2024 !

22

Αποκριάτικο ξεφάντωμα στήθηκε την Παρασκευή 15η του Μαρτίου στο σχολείο μας, με τη βοήθεια όλων των εκπαιδευτικών, των μαθητών και μαθητριών και του Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων. Οι μασκαρεμένοι μαθητές μας κατέκλυσαν το χώρο του σχολείου γεμίζοντάς τον χρώματα, κέφι, ζωντάνια και πολύ φαντασία. Η δράση με υπέροχες αποκριάτικες φορεσιές, μασκαρέματα με ζωηρή φαντασία, μουσική και χορό, έδωσε μια ξεχωριστή νότα στο σχολείο μας τις τελευταίες δύο ώρες του ωρολόγιου προγράμματος. Πλούσια εδέσματα, φαγητό και χυμοί μοιράστηκαν σε όλους και όπως είχαμε ανακοινώσει στη γιορτή μας έγινε και κλήρωση πέντε χαρταετών για τους μαθητές μας, ευγενική προσφορά από τον Σύλλογο Γονέων. Τους ευχαριστούμε και τους ευχόμαστε καλές Απόκριες !! Πλήρως ευχαριστημένοι ανανεώσαμε το ραντεβού μας για την επόμενη χρονιά, να διασκεδάσουμε ξανά έτσι όπως εμείς ξέρουμε και κάνουμε κάθε χρόνο, να διασκεδάσουμε αποκριάτικα !!!

44
33