Ενημέρωση για τον Αριθμό Μητρώου μαθητή/μαθήτριας

Σε εφαρμογή των διατάξεων του νόμου 5029/2023 (ΦΕΚ 55, τ. Α) ««Ζούμε Αρμονικά Μαζί Σπάμε τη Σιωπή»: Ρυθμίσεις για την πρόληψη και αντιμετώπιση της βίας και του εκφοβισμού στα σχολεία και άλλες διατάξεις», και κατόπιν σχετικής εγκυκλίου του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α., καλείται το σχολείο να γνωστοποιήσει στους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/μαθητριών τον Αριθμό Μητρώου τους.

Για τους μαθητές/μαθήτριες όλων των τμημάτων του σχολείου μας στάλθηκε στους γονείς/κηδεμόνες πρόσφατα μέσω του ΠΣ Myschool, ο Αριθμός Μητρώου τους. [Επίσης ο Αριθμός Μητρώου αναφέρεται και στον έντυπο Έλεγχο Προόδου Β΄ τριμήνου των τάξεων Γ΄, Δ΄, Ε’, ΣΤ΄ που θα παραλάβατε]. Σε κάθε άλλη περίπτωση μπορείτε να επικοινωνείτε με το σχολείο και να ζητάτε να σας πληροφορήσουμε για τον Αριθμό Μητρώου. Επισημαίνουμε πως ο Αριθμός Μητρώου είναι ο ίδιος για όλη τη διάρκεια φοίτησης του παιδιού στο Δημοτικό σχολείο.