Ανακοινώσεις - Νέα του Σχολείου Βιβλιοθήκη του Σχολείου Γενικά Δράσεις - Εκδηλώσεις - Δραστηριότητες Σχολική Κοινότητα

΄΄Η Παραμυθοχώρα΄΄ – η βιβλιοθήκη του σχολείου μας, ξεκινάει τη λειτουργία της…

΄΄Η Παραμυθοχώρα΄΄ – η βιβλιοθήκη του σχολείου μας ξεκινάει τη λειτουργία της- εκτός απροόπτου – στις 20 Νοεμβρίου 2023, ημέρα Δευτέρα. Οι ημέρες και ώρες δανεισμού βιβλίων, όπως επίσης και επίσκεψης των τάξεων του σχολείου στη βιβλιοθήκη, θα ανακοινωθούν σύντομα. Παράλληλα θα γνωστοποιηθεί σε όλους τους μαθητές και χρήστες της δανειστικής σχολικής βιβλιοθήκης ο κανονισμός λειτουργίας της.

Οι ώρες δανεισμού βιβλίων, όπως επίσης και οι επισκέψεις – δράσεις στην ΄΄Παραμυθοχώρα΄΄, μπορούν να συνδιαστούν και με τις ώρες των εργαστηρίων δραστηριοτήτων ως μεγαλύτερη διάχυση γνωστικών πεδίων και παιδαγωγικών ενασχολήσεων των μαθητών σύμφωνα με τα αναλυτικά προγράμματα του ΥΠΑΙΘΑ και του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής.