Ανακοινώσεις - Νέα του Σχολείου Διοικητικό Συμβούλιο Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων

Ολοκλήρωση συνάντησης Δ/νσης του Σχολείου με το Δ.Σ. συλλόγου γονέων, την Τρίτη 29η του Αυγούστου 2023.

Ολοκληρώθηκε, την Τρίτη 29/8/2023, αργά το βράδυ, στον χώρο του 11ου Δημοτικού Σχολείου Τρικάλων, η συνάντηση γνωριμίας του Δ/ντή του σχολείου με το Δ.Σ. του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων. Η συνάντηση πραγματοποιήθηκε σε πολύ ευχάριστο κλίμα και με συνεργατικό πνεύμα διαλόγου. Η ενημέρωση από τον Διευθυντή αφορούσε θέματα σχολικής κοινότητας, υλικοτεχνικής υποδομής του σχολείου και προγραμματισμό ενεργειών πριν την έναρξη των μαθημάτων την 11η του Σεπτεμβρίου 2023 του διδακτικού έτους 2023/2024. Επίσης το Δ.Σ. ενημέρωσε με τη σειρά του τον Δ/ντή του σχολείου, κατέθεσε σειρά προτάσεων και παρεμβάσεων, επίσης αναφέρθηκε και σε γενικότερα θέματα της σχολικής μονάδας. Η συνάντηση ήταν ανοιχτή για παρακολούθηση, ήταν παρόντες αρκετοί γονείς καθώς επίσης και η εκπ/κός Κα Κελτσίδου Παρασκευή. Υπήρξε γόνιμος διάλογος, τέθηκαν ερωτήσεις και συμφωνήθηκε άμεση συνάντηση του Δ.Σ. των γονέων και κηδεμόνων με τη Δ/νση του σχολείου εκ νέου.